Alina Kubiak

Alina Kubiak

Prezeska zarządu PDMA CE

 

Posiada wieloletnie doświadczenie jako menadżer ds. strategii biznesowej i marketingu, głównie w branży med-tech. W swojej karierze była odpowiedzialna za branding, strategie GTM, a także budowanie nowych modeli biznesowych. Współtworzyła projekty edukacyjne dla branży medycznej z zakresu infrastruktury szpitalnej i optymalizacji przepływu pracy na bloku operacyjnym. Zaangażowana w działania na rzecz poprawy doświadczeń w szpitalach (UX, Patient Journey Mapping, Lean Healthcare). Od 2020 r. w zarządzie Stowarzyszenia PDMA Central Europe.

Miłośniczka baletu klasycznego. Mama dwóch chłopców.

Wojciech Przychodzeń

Wojciech Przychodzeń

Wiceprezes zarządu PDMA CE

Prowadzi wdrożenia innowacji dla dużych koncernów (m.in Kaizen) i buduje działy produktowe w polskich firmach technologicznych. Współautor podręcznika „Przewodnik po Ogólnej Teorii Innowacji (GTI)” promującego systemowe podejście do innowacji. Prowadzi szkolenia przygotowujące do certyfikacji NPDP.

Obecnie zarządza portfelem produktów w dużej firmie z branży energetycznej i jest prezesem firmy Rokanan

Wolny czas poświęca rodzinie oraz podejmuje amatorskie próby zasadzenia lasu mieszanego z przewagą brzozy.

Michał Pietraszewski

Michał Pietraszewski

Skarbnik zarządu PDMA CE

Dr nauk ekonomicznych po Instytucie Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego, Stypendysta PennState University i Iowa State University. Posiada 20 letnie doświadczenie w pracy doradczej w zakresie pozyskiwaniu finansowania na wdrażanie innowacji. Ekspert PARP, Członek Rady Naukowej Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego w Gdyni, ekspert Ministerstwa Energetyki. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu zarządzania procesem inwestycyjnym, zagadnień dotyczących innowacji ich wdrażania i finansowania oraz transferu technologii.

Piotr Kowalski

Piotr Kowalski

Sekretarz zarządu PDMA CE

Absolwent Literaturoznawstwa i Antropologii UJ. Autor setek kursów e-learningowych jako Dydaktyk Medialny. Programista. Dyrektor ds. rozwoju produktu wprowadzający na rynek oprogramowanie specjalistyczne dla przemysłu i edukacji. Zrealizował z sukcesem wiele projektów unijnych z programów “Innowacyjna Gospodarka” oraz “B2B”. Działacz społeczny, współzałożyciel fundacji na rzecz pomocy dzieciom, w której jako Produkt Manager rozwija projekty indywidualnych interfejsów dla dzieci niepełnosprawnych i z neurologicznym uszkodzeniem mózgu.

Grzegorz Kurzyp

Grzegorz Kurzyp

Członek Zarządu

Od blisko 20 lat odpowiada za zarządzanie strategiczne i operacyjne oraz restrukturyzację kluczowych obszarów biznesowych. Specjalizuje się w transformacji na poziomie całej organizacji oraz portfolio produktowego. Ekspert i doradca zarządów w zakresie budowy i rozwoju firm oraz produktów, a także wdrażania i optymalizacji modeli biznesowych.
  
Obecnie dyrektor ds. rozwoju produktów Grupy PWN. Wykładowca akademicki, członek rad programowych, ekspert i mentor związany z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską, Akademią Ekonomiczną w Katowicach i Wrocławiu.
 
Miłośnik espresso, win naturalnych i wegańskiego jedzenia